Filmy edukacyjne - odgłosy zwierząt - pomoceszkolne.pl

Filmy edukacyjne - odgłosy zwierząt

Jaki to ptak? cz. 1. CD. nr. art.NODEB

Filmy edukacyjne » odgłosy zwierząt
Jaki to ptak? cz. 1. CD.  nr. art.NODEB

Poznaj niezwykle bogaty, dźwiękowy świat ptaków i naucz się rozpoznawać głosy różnych gatunków. Płyta zawiera nagrania śpiewów i głosów 40 gatunków ptaków - rzadkich i pospolitych. Zaliczany do rzadkich w Polsce gatunków cietrzew podczas toków wydaje głuche, wibrujące gulgotanie, przerywane syczącym, nagłym dźwiękiem, zwanym czuszykaniem. Przy czuszykaniu samiec podskakuje w górę i trzepocze skrzydłami.

57.00 PLN

Jaki to ptak? cz. 2. CD. nr.art. NODEB

Filmy edukacyjne » odgłosy zwierząt
Jaki to ptak? cz. 2. CD.  nr.art. NODEB

Druga płyta z serii do rozpoznawania głosów ptaków. Zwiera kolejne 40 gatunków. Rozłożymy na czynniki pierwsze głos skowronka, składający się z wielu szybkich i melodyjnych gwizdów oraz treli. Skowronek najczęściej śpiewa w locie tokowym, a słychać go na polskich polach i łąkach już od końca lutego. Płyta odpowie na pytanie czym różni się głos skowronka od lerki, czyli skowronka borowego. Poznamy też wprawnych naśladowców głosów innych gatunków.

57.00 PLN

Jaki to ptak? cz. 3. CD. nr.art.NODEB

Filmy edukacyjne » odgłosy zwierząt
Jaki to ptak? cz. 3. CD. nr.art.NODEB

Dzięki trzeciej już płycie z serii Jaki to ptak? poznamy głosy 40 nowych gatunków ptaków, m.in. dubelta, kszyka, remiza, błotniaka stawowego, dudka, żołnę czy lelka.Z bardziej znanych gatunków na płycie pojawiają się: wróbel, mazurek, wrona, gil, jaskółki.Posłuchamy miłego klekotu bociana białego oraz znanego nawet najmłodszym miłośnikom przyrody głosu kukułki. W przypadku tej ostatniej prosimy nie bać się okukania i nie chwytać nerwowo za kieszenie - na naszej płycie głos kukułki na pewno nie przyniesie finansowego pecha.

57.00 PLN

Wielkie koncerty polskiej przyrody cz.1. CD. NODEB

Filmy edukacyjne » odgłosy zwierząt
Wielkie koncerty polskiej przyrody cz.1. CD. NODEB

Na płycie znajduje się 20 utworów, opisujących bogactwo przyrodnicze Polski. Płyta może stanowić tło dla różnego rodzaju zajęć w szkole. Za jej sprawą uczniowie mają okazję chociaż na chwilę przenieść się w świat muzyki, której twórcą jest sama przyroda. Z pewnością wielu uczniów nie miało okazji wysłuchać takich koncertów w naturze. A posłuchamy m.in. porannego śpiewu wiosennego lasu, letniej nocy rozbrzmiewającej ćwierkaniem pasikoników i świerszczy, a także majowych koncertów słowików i żab. Kolejne piekne dźwięki przyrodnicze znajdują się na drugiej płycie z tej samej serii.

57.00 PLN

Wielkie koncerty polskiej przyrody cz.2. CD. nr. art. NODEB

Filmy edukacyjne » odgłosy zwierząt
Wielkie koncerty polskiej przyrody cz.2. CD.  nr. art. NODEB

Na płycie znajduje się 20 utworów, opisujących bogactwo przyrodnicze Polski. Płyta może stanowić tło dla różnego rodzaju zajęć w szkole. Za jej sprawą uczniowie mają okazję chociaż na chwilę przenieść się w świat muzyki, której twórcą jest sama przyroda. Z pewnością wielu uczniów nie miało okazji wysłuchać takich koncertów w naturze.

57.00 PLN
Stron: | 1 |