Fizyka - elektrostatyka - pomoceszkolne.pl

Fizyka - elektrostatyka

Maszyna Elektrostatyczna - rewelacyjna cena!!!!! nr.kat.48002

Promocja | Fizyka » elektrostatyka
Maszyna Elektrostatyczna   -  rewelacyjna cena!!!!!   nr.kat.48002

Maszyna służy do otrzymywania wysokiego napięcia i jest niezbędnym przyrządem przy nauce elektrostatyki. Bardzo dobra cena!!!

585.00 PLN

Elektraoskop z kulą nr.kat.4625.00

Fizyka » elektrostatyka
Elektraoskop z kulą nr.kat.4625.00

Przyrząd służy do doświadczeń z elektrostatykiElektroskop z kulą jest prostym przyrządem do przedstawienia sił elektrostatycznych. Przy pomocy prostych prętów, wykonanych z różnych materiałów, takich jak pleksiglas, PCW lub szkło, a także kawałków wełny lub jedwabiu można naładować jedną z kul elektroskopu. Po naładowaniu kule mają różne ładunki i się odpychają.

79.00 PLN

Elektroskop listkowy nr.kat.4625.50

Fizyka » elektrostatyka
Elektroskop listkowy nr.kat.4625.50

Prosty i funkcjonalny elektroskop listkowy Altay pozwala wykonać pomiar ilości nadmiarowych ładunków elektrostatycznych o danym znaku. Należy umieścić materiał dielektryczny w celu indukowania lub gromadzenia ładunków na górze elektroskopu oraz należy obserwować stałe oraz czasowe przemieszczenie cienkiego złotego listka umieszczonego na pionowym pręcie. Po umieszczeniu ładunków na metalowej kuli elektroskopu można zaobserwować przemieszczenie złotego listka.

446.40 PLN

Elektrostatyka - zestaw szkolny nr.kat.4865.19

Fizyka » elektrostatyka | Fizyka » zestawy do ćwiczeń
Elektrostatyka - zestaw szkolny   nr.kat.4865.19

Zestaw elektrostatyki wprowadza podstawowe pojęcia z zakresu elektrostatyki i zapewnia dobrą podstawę do zrozumienia i ilościowej oceny elektrostatyki. Dołączono pełny zestaw akcesoriów do badania elektryzowania przez tarcie, dotyk i indukcję.

1598.00 PLN

Generator Van de Graff - przyrząd demonstracyjny nr.art.4623.20

Fizyka » elektrostatyka
Generator Van de Graff - przyrząd demonstracyjny     nr.art.4623.20

Generator Van de Graaffa jest uznawany za ważne i wszechstronne urządzenie służące do wykonywania doświadczeń z zakresu elektryczności. Jego wygląd i możliwości zachęcają uczniów do wkroczenia w fascynujący świat fizyki. Pierwotnie opracowany do przyspieszania cząstek w doświadczeniach z zakresu fizyki wysokich energii, generator Van de Graaffa został na nowo zaprojektowany do wykonywania doświadczeń w szkole.Przyrząd Van de Graffa, służy w technice do wytwarzania niezwykle wysokich napięć rzedu kilku MV. Za pomocą przyrządu można wykonać szereg doświadczeń: rozmieszczanie ładunków na powierzchni przewodnika; linie sił pola elektrycznego; działanie cieplne iskry; efekty świetlne wyładowań.

1499.00 PLN

Kondensator powietrzny nr.kat.4628.32

Fizyka » elektrostatyka
Kondensator powietrzny nr.kat.4628.32

Kondensator jest urządzeniem pozwalającym na gromadzenie energii w polu elektrycznym wytworzonym przez parę przewodników, na których umieszczono ładunki elektryczne o identycznej wielkości, ale przeciwnych znakach. Dzięki chłodnicy Aepinus możliwe jest pokazanie zależności pojemności kondensatora o równoległych elektrodach od odległości pomiędzy elektrodami i natury środowiska między nimi.

613.23 PLN

Maszyna elektrostatyczna nr art.4622.20

Fizyka » elektrostatyka
Maszyna elektrostatyczna  nr art.4622.20

Maszyna elektrostatyczna Wimshursta jest generatorem elektrycznym o wyróżniającym się wyglądzie.

960.00 PLN

Pałeczka elektrostatyczna nr.kat.2018

Fizyka » elektrostatyka
Pałeczka elektrostatyczna nr.kat.2018

W ofercie pałeczki : akrylowa , ebonitowa , szklana , grafitowa (elektroda) - (20x1cm)cena za 1 szt. Na zamówieniu proszę zaznaczyć jaka pałeczka!!!

79.30 PLN
Stron: | 1 |