Cyfrowy korektor mowy - terapia jąkania art.CKM-DOM - pomoceszkolne.pl

Kup teraz!

Cena: 1999.00 PLN
Ilość:
Przedszkole » logopedia | Nauczanie zintegrowane » logopedia | Logopeda » programy multimedialne | Programy multimedialne » logopedia

Cyfrowy korektor mowy - terapia jąkania art.CKM-DOM

Sygnał mowy wprowadzany jest więc w pętlę sprzężenia zwrotnego, łączącą system słuchowy z ośrodkiem sterującym artykulacją mowy. Jeżeli zatem zakłócenia występujące w jednym lub w kilku elementach tej pętli mogą prowadzić do wystąpienia zaburzeń mowy (w tym jąkania), to wprowadzenie odpowiednich modyfikacji może w efekcie doprowadzić do poprawy wymowy. Za sprawą korektora mowy sygnał akustyczny jest zamieniany przez mikrofon na przebiegi elektryczne, następnie odpowiednio przekształcany i w tak zmienionej formie przekazywany do narządów słuchu za pomocą słuchawek. W ten sposób pacjent nie słyszy swojej zaburzonej wymowy, lecz tylko odpowiednio przekształcone dźwięki.

Specjalistyczne rozwiązanie poprawiające płynność mowy
EduSensus Cyfrowy korektor mowy to urządzenie służące do poprawy płynności mowy, opracowane w Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej we współpracy z partnerem kanadyjskim. Zbudowano je przy wykorzystaniu dwóch cyfrowych procesorów sygnałowych, co pozwala na zastosowanie szerokiej gamy algorytmów służących do korekcji jąkania. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych podzespołów elektronicznych możliwa była miniaturyzacja urządzenia, a jego niewielkie rozmiary i waga umożliwiają używanie korektora w każdych warunkach (np. pacjent może go nosić w kieszeni). Konstrukcja urządzenia pozwala na łatwą i szybką zmianę metody działania, dzięki czemu możliwa jest terapia wielu osób za pomocą jednego urządzenia
– na przykład w poradni czy gabinecie logopedycznym. Z cyfrowego korektora mowy mogą korzystać osoby w każdym wieku.

EduSensus Komputerowy korektor mowy
Cyfrowy korektor mowy jest oferowany w komplecie z programem EduSensus Komputerowy korektor mowy, który umożliwia prowadzenie terapii jąkania przy użyciu komputera. Jest to trzydziestodwubitowa aplikacja, pracująca pod kontrolą systemów operacyjnych z rodziny Windows (9x/ Me/ NT/ 2000/ XP/ Vista).
W programie zaimplementowano cztery algorytmy (metody) korekcji jąkania oparte na:

* metodzie wykorzystującej metronom (mówienie rytmiczne),
* maskowaniu mowy szumem (MAF),
* opóźnieniu sygnału mowy (DAF),
* przesunięciu sygnału mowy w zakresie częstotliwości (FAF).

Komputerowy korektor mowy umożliwia pracę podobną do cyfrowego korektora mowy, z tą różnicą, że musi się ona odbywać przy komputerze.