Akademia Umysłu JUNIOR - Lato - program multimedialny . nr 19996-AK - pomoceszkolne.pl

Kup teraz!

Cena: 79.00 PLN
Ilość:
Promocja | Przedszkole » wyposażenie nauczyciela | Przedszkole » programy multimedialne | Nauczanie zintegrowane » pamięć / koncentracja | Nauczanie zintegrowane » programy multimedialne | Pedagog/Wychowawca | Programy multimedialne » gry i zabawy | Programy multimedialne » pamięć / koncentracja | Programy multimedialne » pedagog

Akademia Umysłu JUNIOR - Lato - program multimedialny . nr 19996-AK

Program Lato z serii Akademia Umysłu JUNIOR składa się z 21 ćwiczeń, których celem jest trenowanie koncentracji uwagi i pamięci – przede wszystkim krótkotrwałej.
Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-9 lat, a co istotne, nawet pięciolatki mogą się nim samodzielnie posługiwać, co miałem okazję osobiście obserwować. Jest to zasługa prostego, intuicyjnego interfejsu, ale przede wszystkim głosowych instrukcji. Trenowanie koncentracji uwagi i pamięci odbywa się na bardzo zróżnicowanym materiale, dostosowanym do wieku odbiorców, a przy tym niezwykle atrakcyjnym graficznie. Dzięki temu praca z programem jest po prostu zabawą, a zasadniczy, edukacyjny cel ćwiczeń realizowany jest niejako przy okazji.

Każde z ćwiczeń pobudza rozwój intelektualny dziecka, poszerza jego wiedzę i wspomaga rozwój wczesnoszkolny. Ćwiczenia zawierają elementy edukacyjne, np. tropy zwierząt, odgłosy ptaków, miasta Polski, proste rachunki. Dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień. Tutaj edukacja jest wspaniałą zabawą. Dziecko miło spędza czas jednoczenie zwiększa potencjał swojej pamięci i poprawia koncentrację uwagi. Już 15 minut ćwiczeń dziennie daje zauważalne efekty.

Podsumowując, program Lato z serii Akademia Umysłu JUNIOR zawiera ciekawe, atrakcyjne i – co najważniejsze – wartościowe merytorycznie ćwiczenia, rozwijające koncentrację uwagi i pamięć krótkotrwałą. Dzieci mogą korzystać z programu zarówno indywidualnie (w domu, przedszkolu czy świetlicy w ramach samodzielnej zabawy), jak w ramach grupowych zajęć edukacyjnych. W tym ostatnim przypadku nie bez znaczenia będzie element rywalizacji, który dodatkowo zwiększy atrakcyjność zabawy z programem.